Aktywni żyją lepiej!

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu zachęca seniorów do udziału w bezpłatnych zajęciach fizycznych w ramach programu  „Wiosna czas seniora, aktywni żyją lepiej!”.

Zajęcia mają na celu edukację w zakresie dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne. Cykl zajęć jest częścią badań realizowanych podczas pracy doktorskiej studentki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Każdy uczestnik będzie objęty opieką fizjoterapeutyczną i psychologiczną.

Osoby chętne do udziału w programie powinny posiadać pisemna zgodę lekarza rodzinnego na udział w zajęciach (brak stwierdzonych przeciw wskazań). Każdy uczestnik przed przystąpieniem do programu weźmie udział w badaniach umożliwiających ocenę, czy istnieją problemy z zachowaniem prawidłowej równowagi, czy siła mięśni jest w normie wiekowej, zostanie również przeprowadzone badanie składu ciała. Po zakończeniu spotkań zostaną przeprowadzone ponownie badania, których wyniki pozwolą na określenie poprawy stanu zdrowia i kondycji uczestnika.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają:

  • ćwiczenia oddechowe, poprawiające funkcje krążeniowo-oddechowe organizmu
  • ćwiczenia czynne, poprawiające zakresy ruchu w stawach, elastyczność układu mięśniowo-więzadłowego
  • ćwiczenia wzmacniające oraz oporowe, poprawiające siłę mięśni oraz układu kostnego
  • ćwiczenia rozciągające, poprawiające giętkość i gibkość
  • ćwiczenia z zakresu ,,Mental Exercises” poprawiające funkcje poznawcze
  • gry i zabawy ruchowe

Opieka psychologa obejmuje natomiast rozmowę psychologiczną, elementy psychoedukacji, wsparcie w przekazaniu informacji dotyczących projektu, wsparcie w bieżących problemach dnia codziennego, psychozabawę oraz relaksację.

Zajęcia odbywać się będą na terenach zielonych miasta Poznania np. nad Rusałką czy w Lasku Marcelińskim. Badania wstępne i końcowe wykonywane będą w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi.

Zajęcia prowadzone bezpłatnie, podobnie jak badania. Sprzęt użyczany jest do dyspozycji uczestników zajęć.

Kontakt i zapisy: tel. 604 535 237 lub 513 400 819.