„UTW BEZ GRANIC: seniorzy na start!” – kolejne wydania gazety już wkrótce!

Już w marcu do 400 uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce trafią bezpłatne egzemplarze pisma „UTW BEZ GRANIC: seniorzy na start!”. Inicjatywa Instytutu Łukasiewicza została ponownie doceniona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dofinansowuje projekt. W sumie od marca do maja ukażą się trzy kolejne numery gazety, niezmiennie cieszącej się dużym zainteresowaniem czytelników.

Co drugi polski senior nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, a systematycznie ćwiczy tylko 7 proc. osób w wieku 60-64 lat. Zdaniem ekspertów niedostateczna dawka aktywności przyspiesza proces starzenia, zwiększa prawdopodobieństwo inwalidztwa fizycznego i psychicznego. Ruch zmniejsza ryzyko zachorowania na najczęstsze dolegliwości pojawiające się z wiekiem: nadciśnienie, osteoporozę, miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca (wieńcową), cukrzycę. Właśnie dlatego dzięki gazecie dotrzemy do seniorów z ważnymi informacjami na temat znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowego starzenia się.

Gazeta jest częścią ogólnopolskiej kampanii „UTW BEZ GRANIC: seniorzy na start!”, która będzie promowała aktywność osób starszych, prozdrowotne i społeczne wartości sportu. Do uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce dostarczymy ponadto pakiet ulotek dotyczących aktywności fizycznej polecanej seniorom cierpiącym na cukrzycę, nadciśnienie lub schorzenia kręgosłupa. Zaktualizowany zostanie również portal internetowy poświęcony promocji sportu wśród seniorów – www.seniorzynastart.info. Zapraszamy już wkrótce!