Brazylijskie rytmy dla seniorów z Ursynowa

Moda na capoeirę – sztukę walki połączoną z tańcem – przyszła do nas z Brazylii. Tam trenują ją wszyscy – niezależnie od wieku. Stowarzyszenie Kultury Brazylijskiej – Capoeira Esporao postanowiło udostępnić tę formę aktywności ursynowskim seniorom.

Dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz czwartki – na Kabatach odbywają się zajęcia „Gimnastyka z elementami capoeiry” o godz. 10:00 i „Rytmy brazylijskie” o godz. 11:00.

Podczas zajęć z elementami sztuki walki, brazylijscy instruktorzy pomagają uczestnikom w poprawieniu kondycji poprzez ćwiczenia zaczerpnięte z capoeiry. Z kolei „Rytmy brazylijskie” są okazją do zapoznania uczestników z tańcami wywodzącymi się z różnych części Brazylii.

Na zajęcia, które trwają 60 min., może przyjść każdy. Najlepiej zapisać się wcześniej telefonicznie (501 397 809) lub mailowo (capoeira.ursynow@gmail.com). Koszt pojedynczych ćwiczeń, dofinansowanych przez dzielnicę, to 5 zł (płatne przed zajęciami).

Spotkania z brazylijskimi rytamami odbywają się w Szkole Tańca Loocas Dance Center (al. KEN 18, 5 piętro, metro Kabaty).