Zumba dla seniora

Zumba zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Wiele osób sądzi, że to propozycja aktywności dla młodych ludzi. To nieprawda – Zumba do idealna forma wysiłku dla osób starszych!

Zumba to nietypowy taniec, łączący w sobie rytmy latynoamerykańskie z elementami aerobiku. Jej podstawą jest improwizacja, a miliony fanów zumby na całym świecie bawią się tym tańcem znakomicie.

Łatwe do nauczenia, kroki, rytmiczna muzyka i spora dawka energii podczas zajęć, gwarantują seniorom wspaniały trening, który nie tylko dodaje sił, ale przede wszystkim odejmuje lat!
Podczas 45-minutowych zajęć zumby każdy senior może łatwo spalać kalorie i dbać o formę. Zumba wzmacnia i rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle i napięcia mięśniowe, wzmacnia kręgosłup i dodaje wdzięku ruchom. Układy choreograficzne opracowane specjalnie dla osób starszych poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową.

W wielu klubach organizuje się specjalne zajęcia zwane Zumba Gold, przeznaczone dla grupy plus 50.

O radości, jaką może sprawić tańczenie zumby, mogą przekonać się m.in. seniorzy z Gdyni. Zajęcia odbywają się w sali fitness w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5) w każdą sobotę o godzinie 10.30.