Wiosna sprzyja fizycznej aktywności

Dzień coraz dłuższy, temperatura wyższa, słońce mocniej przygrzewa. Wykorzystaj sprzyjające warunki, to nic nie kosztuje.

Regularna aktywność fizyczna poprawia kondycję i stan zdrowia. Ćwicząc przyspieszamy metabolizm i zmniejszamy ryzyko gromadzenia się w naszym organizmie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, zapobiegając jednocześnie zmniejszeniu masy mięśniowej. Poprawiamy wydolność naszego organizmu. Żyjąc aktywnie obniżamy ciśnienie tętnicze krwi oraz poziom cholesterolu, co zapobiega występowaniu licznych chorób, takich jak miażdżyca, zawał, udar mózgu czy osteoporoza.

Jeśli przez wiele lat nie byliśmy aktywni fizycznie, zacznijmy od rozciągania lub kilkunastominutowych spacerów, z czasem stopniowo zwiększając czas oraz ich intensywność. Spacer jest idealną formą aktywności dla początkujących. Pomoże przyzwyczaić stawy i mięśnie do pracy, nie ryzykując wystąpieniem kontuzji.

Nordic walking jest bardzo popularną odmianą spaceru. Kijki odciążają stawy, nadają stały rytm chodu oraz angażują górne partie ciała, co nie ma miejsca w tradycyjnym marszu.

Basen to idealne miejsce dla aktywnego fizycznie seniora. Podczas pływania znacząco poprawiamy pojemność płuc oraz pozbywamy się niechcianych kilogramów. Jeśli nie potrafisz pływać możesz wybrać fitness w wodzie, który zaangażuje do pracy wszystkie mięśnie, odciążając stawy i kręgosłup.