Pływanie i gimnastyka dla seniorów

„Senior Starszy Sprawniejszy” i „Pływanie dla Seniora” to dwa programy realizowane przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie. Oferują one dostosowane do wieku zajęcia, które łączą elementy aerobiku i aqua aerobiku z ćwiczeniami gimnastycznymi.

Zajęcia organizowane dla seniorów z warszawskiego Ursynowa mają na celu dbanie o zdrowie i aktywność. Organizatorzy zwracają uwagę, że regularny udział w nich wpływa na poprawę kondycji i wydolności układu oddechowego, zapobiega otyłości, wzmacnia serce, mięśnie, kości i stawy, a ponadto daje ogólną satysfakcję i poprawę samopoczucia.

Programy dla seniorów w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji w Warszawie

 • Senior Starszy Sprawniejszy – zajęcia gimnastyczne na sali lub w wodzie. Pierwsze organizowane są dwa razy w tygodniu, drugie raz. Udział jest bezpłatny. Ćwiczenia prowadzone są one pod nadzorem instruktora i mają charakter ogólnorozwojowy.
 • Pływanie dla Seniora – w wyznaczonych dniach i godzinach seniorzy mogą nabyć bilet na pływalnię w specjalnej cenie 6 zł za 60 minut. Mogą przy tym nieodpłatnie korzystać ze sprzętu sportowego, w tym: makaronu i deski do pływania.

Jak wziąć udział w zajęciach?

Na początku najlepiej zgłosić się do lekarza, żeby ten mógł potwierdzić, że nie ma przeciwwskazań do udziału w zajęciach. Następnie można udać się do jednego z ośrodków UCSiR i zapisać się. Warunkiem jest posiadanie legitymacji emeryta lub rencisty, bądź innego dokumentu potwierdzającego ukończone 60 lat.

Ośrodki UCSiR

 • Zespół ośrodków sportowych „Hirszfelda”
  Warszawa, ul. Hirszfelda 11
  tel. (22) 643-94-36; email: hirszfelda@ucsir.pl
 • Zespół ośrodków sportowych „Koncertowa”
  Warszawa, ul. Koncertowa 4
  tel. (22) 644-40-35; email: koncertowa@ucsir.pl
 • Zespół ośrodków sportowych „Aqua Relaks”
  Warszawa, ul. Wilczy Dół
  tel. (22) 648-54-71; email: aquarelaks@ucsir.pl