„Seniorze, trzymaj formę!”: biskupi pozytywnie o nowej książce Instytutu Łukasiewicza

Bardzo serdecznie dziękuję za publikację „Seniorze, trzymaj formę!”, która jest wyrazem troski o ludzi i znakiem solidarności międzypokoleniowej – napisał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, w liście do autora publikacji. Arcybiskup zwrócił uwagę na zdające się przeważać w dzisiejszych czasach zjawisko „promocji młodości i siły”.

Zbiór wywiadów z weteranami sportu został pozytywnie odebrany również przez biskupa opolskiego. – Bardzo dziękuję za publikację „Seniorze, trzymaj formę!”, którą otrzymałem. Cieszę się, że podejmowane są inicjatywy mające na celu pomóc osobom starszym pogodnie przeżywać jesień swego życia – napisał bp Andrzej Czaja.

Biskup Opolski od lat angażuje się w promowanie solidarności międzypokoleniowej, a w swojej pracy duszpasterskiej poświęca szczególnie wiele uwagi rodzinom i osobom starszym. W 2013 r. efektem współpracy Instytutu Łukasiewicza z diecezją opolską była publikacja „CzwartePrzykazanie.pl”, opowiadająca o tym, jak układać relacje między pokoleniami i zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość.