Kajakarstwo dla seniora

Kajakarstwo to gwarancja wszechstronnej aktywności fizycznej. A to przecież aktywność jest podstawowym warunkiem zachowania sprawności przez długie lata.

Turystyka kajakowa to proste i sprawdzone rozwiązanie, sport przynoszący wiele korzyści dla ciała i ducha, przygoda na całe życie, którą można rozpocząć w każdym wieku, praktycznie bez względu na stan zdrowia czy zasobność portfela.

Podczas wiosłowania kształtujemy sylwetkę – pracują nie tylko ramiona, ale cały tułów i nawet nogi, dotlenia się organizm, reguluje przemiana materii. Liczy się tu nie tyle siła, co odpowiednia technika wiosłowania, którą można opanować stosunkowo szybko. A do tego bezcenny kontakt z naturą!

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w uprawianiu tej dyscypliny sportu. Biura organizujące spływy kajakowe dostarczają sprawdzony sprzęt. I zapewniają kamizelki, w których czujemy się bezpiecznie.

Najlepszym dowodem na to, że kajakarstwo przynosi pozytywne efekty, jest świetna kondycja polskiego kajakarza i podróżnika, Aleksandra Doby, który w wieku 65-67 lat przepłynął Ocean Atlantycki: z Afryki do Ameryki Południowej i dwukrotnie dłuższą trasą – z Europy do Ameryki Północnej.