Zajęcia fitness dla seniorów z Trójmiasta

Zajęcia dla seniorów są już stałym punktem w programie aktywizacji mieszkańców w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Wszak fitness można uprawiać w każdym wieku! Gdzie więc mozna wybrać się na treningi?

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza niezależnie od wieku i sprawności fizycznej wszystkich miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia Zumba dla seniorów. Odbywają się w każdą sobotę, w godz. 10:30-11:30, w Hali GCS przy ul. Olimpijskiej 5/9. Przeznaczone są dla tych, którzy lubią dobrą zabawę i taniec. Układy opracowane specjalnie dla starszych uczestników Gdyńskiego Poruszenia poprawiają kondycję fizyczną oraz koordynację ruchową. Co więcej, Zumba pozytywnie wpływa na poprawienie wydolności organizmu i pracę serca.

W ramach Gdyńskiego Poruszenia można wybrać się również na zajęcia Pilatesu. To gratka dla tych, którzy pragną w relaksującej atmosferze pozbyć się napięć i stresów, jednocześnie wzmacniając i rozciągając mięśnie. Ćwiczenia pozwalają skutecznie odciążyć kręgosłup, poprawić postawę i przyczyniają się do ogólnej poprawy zdrowia i samopoczucia. Organizatorzy proszą o przynoszenie własnych mat do ćwiczeń. Zajęcia odbywają się co środę, w Hali GCS, o godz. 10.

W Gdyni działa także Centrum Aktywności Seniora. Tam proponują zajęcia: nauka i doskonalenie pływania, aqua aerobik, Tai-Chi, Chi-Kung, pilates, siłownia, body ball, joga, spinning, boksu, gimnastyka z elementami pływania. Są one prowadzone w sześciu dzielnicach: Chylonia, Grabówek, Dąbrowa, Karwiny, Witomino, Śródmieście, co ułatwia seniorom dostępność do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Program przygotowany i dostosowany jest do możliwości każdego uczestnika i prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów.