Zanim zaczniesz ćwiczyć

1. Każdy trening, rodzaj ćwiczeń, czas i częstotliwość ich wykonywania powinien być dostosowany do możliwości danej osoby (w zależności od schorzeń i dolegliwości).

2. Pierwsze treningi powinny być proste i krótkie.

3. Ćwiczenia rozpocznij od rozgrzewki.

4. Pamiętaj o urozmaicaniu ćwiczeń i stopniowym, powolnym ich wydłużaniu.

5. Ważna jest systematyczność.

Wybrane zajęcia

NORDIC WALKING – marsz z kijkami, który rozwija siłę i wytrzymałość ramion, podczas którego spala się więcej kalorii niż przy zwykłym chodzeniu. Korzystny dla osób starszych ze względu na redukcję nacisku na piszczele, kolana, biodra i plecy.

AQUA AEROBIK – ćwiczenia w wodzie,  można polecić wszystkim, także osobom po kontuzjach. Ćwiczenia wyszczuplają, odciążają kręgosłup, likwidują stres i napięcie.

JOGA – system ćwiczeń psychofizycznych, powodujący powrót do naturalnego spokoju, równowagi między duchem a ciałem.

ZUMBA – połączenie tańca i ćwiczeń fitness. Odpowiednie dla osób w każdym wieku. Łatwo się ich nauczyć (ćwiczenia wzmacniające i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej).

TBC (Total Body Conditioning) – ogólne, stosowne dla wszystkich zajęcia wzmacniająco-ujędrniające (używa się hantli lub taśm dyna-band).

STEP – zajęcia składają się z aerobowej rozgrzewki, fazy ćwiczeń na stepie, rozciągania oraz ćwiczeń izolowanych.

PILATES – zajęcia wzmacniające mięśnie całego ciała. Podczas treningu wyrabiany jest nawyk utrzymania prawidłowej sylwetki poprzez podniesienie progu czucia własnego ciała, a wszystko to przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce. Pilates jest techniką bardzo bezpieczną, polecaną każdemu.

STRETCHING – typowe ćwiczenia rozciągające, które poprawiają elastyczność mięśni, zapobiegają sztywnieniu, urazom oraz zmianom w ścięgnach i stawach.