Ma 91 lat i werwę nastolatka. Ćwiczy codziennie!

Dlaczego czuję się nadzwyczaj dobrze, pomimo, że już dobiegam do 92 roku życia? – pyta w filmiku, który zrobił furorę w dziadeksieci, Antoni Huczyński. I zaraz odpowiada: “Bo uważam, że ruch jest niezbędny, żeby człowiek czuł się zdrowo i był szczęśliwy!”. Porady starszego mężczyzny w znakomitej formie stały się przebojem internetu, a jego film obejrzało prawie 400 000 osób!
Internauta ukrywający się pod pseudonimem voojek postanowił nakręcić film o swoim dziadku, który cieszy się znakomitym zdrowiem i kondycją fizyczną mimo słusznego wieku. W ten sposób powstał precyzyjny instruktaż, jaki można obejrzeć w internetowym serwisie YouTube.

Film zaczyna się spokojnie: od ruchów głowy i gałek ocznych, ale po chwili pan Antoni przechodzi do pompek i przysiadów, wprawiając o wiele młodszych od siebie  w osłupienie.

Ćwiczenia proponowane przez 91-latka nie wymagają skomplikowanych przyrządów. Wystarczy zwykła ławka i inne przedmioty, które można znaleźć w pobliskim parku czy lesie. Po czterech seriach każdego z ćwiczeń następuje jeszcze kilkukilometrowa trasa na rowerze. Pan Antoni trenuje w ten sposób codziennie już od dziesięciu lat.

Długowieczność Antoniego Huczyńskiego to także zasługa odpowiedniej diety. Jego śniadanie składa się z ryb i dużej ilości warzyw, które zawierają niezbędne witaminy i wspomagają trawienie. Do tego herbata z miodem lub sok, koniecznie własnoręcznie wyciskany.

– Uważam, że warto brać ze mnie przykład, żeby zachować zdrowie i radość życia – kończy swój film pan Huczyński. Jego kondycja i chęć dbania o siebie naprawdę są godne podziwu. Jest on najlepszym dowodem na to, że aktywność fizyczna jest niezwykle istotna w każdym wieku.